навчально-виховний комплекс
Тлумацького району

офіційний сайт

Меню сайту
ЧАС
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
informer pr cy
Форма входу
Життя сайту
Святкові дні
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Допомога
Країни
free counters
Free counters
Реклама
Якість сайта
Реклама

У 1939-1941 р.р. школа знаходилася у двох приміщеннях. Одне в хаті Романюк Ганни. Там вчилися учні 1-2 класів у дві зміни, їх навчала Дземан Броніслава Казимирівна, яка проживала в місті Тлумачі і кож­ного дня приходила пішки до Надорожної. (мал. №3)

Друге приміщення шкоди було в центрі села. Це була маленька, стара хата, де навчалися учні 3-4 класів також у дві зміни. Діти вчилися по два роки у третьому класі і два роки в четвертому класі. Загалом на­вчання тривало 6 років. В цьому приміщенні вчителювала Кодінська Розалія- полька. Жила вона в достатку і мала наймичку. В третьому і четвертому класах вивчали історію і польську мову. Польську мову викладав її чоловік. Підручники для навчання купували в школі або в місті. Оцінювання було словесне без балів: недостатньо, добре, дуже добре(барзо). Ходили в школу ті, хто мав одяг і взуття. Після за­кінчення школи видавали свідоцтво про закінчення початкової школи. Освіту можна було продовжувати в Тлумачі.

 У 1939 - 1941 р.р. у школі навчалися учні з великою різницею у віці, навіть до п'яти років. Серед випускників 1939 р. - 11 чол., 1940 р. - 10 чол,  1941 р.- 12 чол.

Другого липня 1941 р. о 15-й годині село було окуповано німецько-фашистськими військами. За час окупації вбито 24 мирних жителі, спалено 61 двір, 98 юнаків та дівчат  відправлено на примусові роботи в Німеччину.

За умов окупаційною режиму навчання велося нерегулярно. В селі діяла початкова школа, в якій оцінювання успішності було словесним. В класах навчалися учні різні за віком, адже після кожного навча­льного року учні здавали екзамени, а за нездачу екзаменів часто залишали на повторний рік. Директором школи був Коваленко Михайло Івановим з села Гринівці. Працювали вчителями Халак Л. з села Острині,  Дземан Б.К. з Тлумача, Антошків Н.Й., Магульська Г.С.

Перекладач сайту
Профіль
Особистих повідомлень:
Ви війшли як: Гість
IP : 34.239.158.223
Гості
День.нар.:
Ти тут: Днів(Дня)
Стать:
Профіль ЛС Выход
Ікона дня
Чат
Друзі сайту
Переводчик онлайн Українські пісні Світ українського! Українське кіно, музика, кліпи та програми. Пам’ятай про Крути Молодь пам’ятає Шухевича
Календар
Календар України
Архів записів
Стратегія
Пошук
Wmlink
https://adprofy.com/webmaster/getfile/10597
Copyright MyCorp © 2024