навчально-виховний комплекс
Тлумацького району

офіційний сайт

Меню сайту
ЧАС
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
informer pr cy
Форма входу
Життя сайту
Святкові дні
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Допомога
Країни
free counters
Free counters
Реклама
Якість сайта
Реклама

З часу загарбання нашого краю Австрією з 1772 по 1854 роки село входило до складу громади Надорожна, домінії Товмач Станіславівського циркулу. В 1854 році було утворено Тлумацький повіт й се­ло увійшло до його складу.

Перша згадка про школу зустрічається в 1832р., як однокласну парохіальну, що проіснувала до 1875р. У цьому ж році в селі була заснована філіальна (трьохкласна) державна школа, в якій навчалося 78 дітей.

Перше приміщення школи побудоване у 70-х роках XIX ст. Це була низенька хатина під солом'яною стріхою. Велика заслуга у її спору­дженні управителя лісів Шидловського. Його дружина Ядвіга мала до­брі педагогічні здібності, любила дітей і навчала їх грамоти.

Учні приходили в школу у різний час дня і приносили з собою книж­ки, які мали вдома.

Писали в 1 і 2 класі рисіком (спеціальним олівцем) на табличках, а вже з 3 класу писали гусячим пером на папері. Після закінчення школи всі учні могли вже розписатись на векселі, а не ставити хрестики. Через те, що стара школа знаходилася аж під лісом, далеко від села, і позаяк не вміщувала всієї дітвори, то громада села виміняла у тодішнього кор­чмаря Гершка 25 ар громадського пустиря та 14 арів землі з його городу і в 1895-1900 роках побудувала цегляне приміщення школи. Але через недбалість тодішніх членів сільської управи під час спорудження шко­ли в основу було закладено ненадійний фундамент, який після трьох років дав велику тріщину. Однак це була  споруда з великими вікнами, черепичним дахом і просторими класами. В будинку було по­мешкання із двох покоїв та кухні для вчителя. Вчителював у новій школі спольщений українець на прізвище Подаганюк, який за непослух жорстоко карав учнів. Всіх, хто попадав у його немилість, лупцював ременем.

Перекладач сайту
Профіль
Особистих повідомлень:
Ви війшли як: Гість
IP : 34.239.158.223
Гості
День.нар.:
Ти тут: Днів(Дня)
Стать:
Профіль ЛС Выход
Ікона дня
Чат
Друзі сайту
Переводчик онлайн Українські пісні Світ українського! Українське кіно, музика, кліпи та програми. Пам’ятай про Крути Молодь пам’ятає Шухевича
Календар
Календар України
Архів записів
Стратегія
Пошук
Wmlink
https://adprofy.com/webmaster/getfile/10597
Copyright MyCorp © 2024