навчально-виховний комплекс
Тлумацького району

офіційний сайт

Меню сайту
Категорії
Історія [3]
Українська мова та література [1]
Географія [1]
Класні виховні заходи [1]
ЧАС
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
informer pr cy
Форма входу
Життя сайту
Святкові дні
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Допомога
Країни
free counters
Free counters
Реклама
Якість сайта
Реклама
Головна » Статті » Історія

Хрестові походи:причини,події,висновки.
Хрестові походи

I Причини:
1. прагнення феодалів Європи здобути нові території;
2. прагнення селян здобути свободу і землю;
3. дрібні рицарі хотіли за допомогою зброї отримати землі і гроші;
4. купці намагались встановити нові торгові зв’язки зі сходом;
5. прагнення папи римського розширити вплив і доходи католицької церкви.

II Привід: папа Урбан II під час другого Клермонського собору закликав усіх католиків звільнити Святу Землю від «невірних».

III Основі події:
1096 Похід селян. Неорганізовані, погано озброєні, без достатньої кількості провізії, вони насилу дістались Малої Азії, де їх вщент розгромили сельджуки.
1096—1099 перший хрестовий похід феодалів. У поході взяли участь близько 100 тисяч осіб. У 1097 вони захопили столицю сельджуків Нікею, у 1098 завоювали Едессу та Антіохію. В липні 1099 армія хрестоносців взяла Єрусалим.
1147—1149 другий хрестовий похід. Його очолювали імператор Священної Римської Імперії Конрад III і французький король Людовік VII. Приводом до походу стало захоплення турками у 1144 Едесси. Німці, котрі виступили раніше, були розбиті. Спроби французів захопити Дамаск були марними.
1187 султан Слах-ад-Дін (Саладін) захопив Єрусалим.
1189—1192 третій хрестовий похід. Армію очолили імператор Священної Римської Імперії Фрідріх I Барбароса, французький король Філіп II Август і англійський король Річард I Левове Серце. Німці зі значними втратами пробивались через Малу Азію, але після того, як Барбаросса потонув під час переправи через річку Салеф (1190), його армія розпалася. Філіп II у 1191, узявши порт Акра, з частиною хрестоносців повернувся у Францію. Річард, домігшись ycпixiв у Cipiї, оволодівши Kiпpом i утворивши Кіпрське королівство, у 1192 уклав iз Салах-ад-Діном мир, за яким за Єрусалимським королівством залишилася вузька прибережна смуга від Тиру до Яффи. Єрусалим залишився в руках мусульман.
1202—1204 четвертий хрестовий похід. Організований папою Інокентієм III. Хрестоносці замість запланованого походу в Єгипет рушили у Візантійську iмпepiю, завоювали християнські міста Задар у Далмації (1202) i Константинополь (1204). На частині території розваленої Візантійської імперії хрестоносці утворили кілька держав, з яких найбільшою була Латинська імперія, що існувала до 1261. У результаті походу Венеція монополізувала торгівлю зі сходом, захопивши ряд важливих у торговому та військовому відношенні володінь Візантії.
1217—1221 п'ятий хрестовий похід. Початий проти Єгипту збірним військом хрестонос¬ців на чолі з австрійським герцогом Леопольдом VI і угорським королем Ендре II. Висадив¬шись в Єгипті, хрестоносці оволоділи фортецею Дам'єтта, але змушені були укласти з єгипет¬ським султаном перемир'я і піти з Єгипту.
1228—1229 шостий хрестовий похід. Імператор Священної Римської імперії Фрідріх II, який очолював його, за допомогою переговорів (а не воєнних дій) уклав з єгипетським султа¬ном договір (1229), згідно з яким Єрусалим повертали християнам і оголошувалося 10-літнє перемир'я.
1248—1254 сьомий хрестовий похід до Тунісу. Очолював французький король Людовік ІХ Святий. Завершився поразкою хрестоносців і захопленням у полон короля.
1270 восьмий хрестовий похід. Очолював французький король Людовік ІХ Святий.
Після висадки в Тунісі у війську хрестоносців спалахнула епідемія чуми, від якої помер і сам король.
1291 Взяття єгипетським військом Акри — останньої фортеці хрестоносців на Близькому Сході.
IV Висновок: отже, хрестові походи —це походи західноєвропейських рицарів проти мусульман. Вони велись під лозунгом захисту християнства, але мали воєнно-колонізаторський характер.
Категорія: Історія | Додав: istoruk (05/04/2011)
Переглядів: 2894 | Теги: Єрусалим, Хрестові походи, Салах-ад-Дін, Річард І Левове Серце | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Перекладач сайту
Профіль
Особистих повідомлень:
Ви війшли як: Гість
IP : 44.201.94.236
Гості
День.нар.:
Ти тут: Днів(Дня)
Стать:
Профіль ЛС Выход
Ікона дня
Чат
Друзі сайту
Переводчик онлайн Українські пісні Світ українського! Українське кіно, музика, кліпи та програми. Пам’ятай про Крути Молодь пам’ятає Шухевича
Календар
Календар України
Стратегія
Пошук
Wmlink
https://adprofy.com/webmaster/getfile/10597
Copyright MyCorp © 2023